| Tri-Clamp Size | 8″ |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Standard | 3A High Polish |
| Spool OD | 8″ |
| Spool ID | 7.782″ |
| Flange OD | 8.57″ |
| Bead Center | 8.15″ |
OD = Outer Dimension
ID = Inner Dimension
Price range: $125.00 through $330.00
| Tri-Clamp Size | 8″ |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Standard | 3A High Polish |
| Spool OD | 8″ |
| Spool ID | 7.782″ |
| Flange OD | 8.57″ |
| Bead Center | 8.15″ |
OD = Outer Dimension
ID = Inner Dimension
| Length | 6", 10", 24", 36", 48" |
|---|